Czy wiesz że...

Największym samolotem świata był Hughes H-4 Hercules, wybudowany w 1947 roku. Miał 97,54m rozpiętości skrzydeł, 66,65m długości i 21,18m wysokości i mógł startować i lądować na wodzie. Niestety wystartował tylko raz, pokonując dystans ok. 1,6km.
Start Kształtowniki Dwuteowniki szerokostopowe HEAA – wymiary i dane wytrzymałościowe

TA STRONA UYWA COOKIE dowiedz si wiecej

Dwuteowniki szerokostopowe HEAA – wymiary i dane wytrzymałościowe

HEAA

Zanim zastosujesz przeczytaj zastrzeżenie

  

Wymiary

  
OznaczeniehsgzRAG
mmcm2kg/m
100 HEAA911004,25,51215,612,2
120 HEAA1091204,25,51218,614,6
140 HEAA1281404,36,01223,018,1
160 HEAA1481604,57,01530,423,8
180 HEAA1671805,07,51536,528,7
200 HEAA1862005,58,01844,134,6
220 HEAA2052206,08,51851,540,4
240 HEAA2242406,59,02160,447,4
260 HEAA2442606,59,52469,054,1
280 HEAA2642807,010,02478,061,2
300 HEAA2833007,510,52788,969,8
320 HEAA3013208,011,02794,674,2
 

Dane wytrzymałościowe

 

Oznaczenia z tabeli:

 Ix, Iy – moment bezwładności przekroju względem osi (patrz rysunek),
Wx, Wy – wskaźnik wytrzymałości przekroju względem osi (patrz rysunek),

ix, iy – promień bezwładności przekroju względem osi (parz rysunek).

  

Zanim zastosujesz przeczytaj zastrzeżenie

  
OznaczenieIxIyWxWyixiy
cm4cm3cm
100 HEAA237925213,43,92,43
120 HEAA41315975,826,54,72,92
140 HEAA71927511239,35,63,46
160 HEAA1283479173606,53,97
180 HEAA196773023681,17,34,47
200 HEAA294410683171078,24,92
220 HEAA417015104071379,05,41
240 HEAA583520775211739,85,86
260 HEAA7981278865421410,86,36
280 HEAA10560366480026211,66,85
300 HEAA13800473397631612,57,30
320 HEAA164504959109333113,27,24